Haber Detayı
20 Ağustos 2019 - Salı 17:44 Bu haber 10434 kez okundu
 
“Bu Sokaklara Ambulans ve İtfaiye Nasıl Girsin?”
Tire’nin dar sokaklarına çift yönlü kurulan pazar tezgâhları acil durumlarda sağlık ve itfaiye ekiplerini zor durumda bıraktığını belirten vatandaşlar, “Bu sokaklara ambulans ve itfaiye nasıl girsin?” diye sordu.
Tire Haberi
 “Bu Sokaklara Ambulans ve İtfaiye Nasıl Girsin?”

Türkiye’nin, en büyük açık hava pazarı unvanını elinde bulunduran Tire pazarı, ilçe ekonomisine büyük katkılar sağladığı kadar bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Ana caddelerin yanı sıra daracık sokaklara plansızca kurulan pazar tezgâhları “Acil” kodlu vakalarda sağlık ekiplerine ya da itfaiyeye geçit vermiyor. Yaklaşık 6 bin esnafın sergi açtığı pazarda vatandaşlar bile yürümekte güçlük çekerken, sağlık ekipleri ise ihbar noktasındaki hastaya ulaşmak için adeta ecel teri döküyor.

 

Hatalı Parklar Çaresiz Bırakıyor

 

Çift yönlü pazar tezgâhlarının dar sokaklarda kurulmamasını isteyen vatandaşlar, “Saniyelerin bile önemli olduğu anlarda sağlık ekipleri bir yandan pazarcıların tezgahlarını ve çadırlarını toplamasını beklerken, bir yandan da pazar yerinin çevresindeki sokaklara gelişigüzel park edilmiş otomobillerle boğuşuyor. Bu yüzden hasta yakınları ile ambulans görevlileri arasında tartışmalar yaşanabiliyor” şeklinde konuştular.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , “Bu, Sokaklara, Ambulans, ve, İtfaiye, Nasıl, Girsin?”,
Yorumlar
Haber Yazılımı