Haber Detayı
02 Mart 2021 - Salı 13:56 Bu haber 3498 kez okundu
 
TİRE'DE, ÖĞRENCİLERİN OKUL SEVİNCİ!
Tire'de okullar bugün kısmi olarak açıldı. Bugün tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. Sınıflarda yüz yüze eğitim başladı.
Eğitim Haberi
TİRE'DE, ÖĞRENCİLERİN OKUL SEVİNCİ!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında açıkladığı tedbirlerin ardından yüz yüze eğitime ilişkin açıklama yaptı.

Bu kapsamda, 2 Mart Salı günü itibariyle tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitim başlanılacağı duyuruldu.

tire'de eğitim başladı!

Buna göre Tire'de, okul öncesi eğitim kurumlarında tam zamanlı, İlkokullarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada iki (2) gün, 8. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 12-22 saat, 12. sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16-24 saat olarak başlandı.

Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okul ve sınıfları ülke genelinde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başlandı.

Tüm okul kademeleri ve sınıf düzeylerinde yüz yüze eğitime 2 Mart Salı gününden itibaren başlandı.

Liselerdeki sınavlar 8 Mart Pazartesi gününden itibaren tüm illerimizde salgın tedbirleri çerçevesinde yüz yüze gerçekleştirilecek.

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki eğitim kurumlarında mevcut kararlar uygulanmaya devam edecektir.

Yüz yüze eğitim kapsamı dışındaki uygulamalarda uzaktan eğitime devam edilecektir. Yüz yüze eğitime katılım veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirilecektir."

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİRE'DE,, ÖĞRENCİLERİN, OKUL, SEVİNCİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı