Haber Detayı
16 Temmuz 2018 - Pazartesi 09:16 Bu haber 7814 kez okundu
 
Yok artık…
Tire’de Halit Koyuncu adlı besici İZSU’nun yarım asır önce ölen dedesi Mehmet Akın’a 741. 83 TL borç çıkardığını söyledi.
Tire Haberi
Yok artık…

Toplam 3 buçuk yılı kapsayan su bedelinin icra müdürlüğü kanalıyla ölen dedesinin 3 varisinden istendiğini belirten Koyuncu, “Hayatı boyunca yaşadığı Ovacık yaylasından inmeyen rahmetli dedem hiçbir şekilde su abonesi olmadığı gibi ihtiyacı olan suyu doğal yollarda dağdan karşılıyormuş” dedi.

Tire’de Halit Koyuncu (59) adlı besici, İZSU’nun yarım asır önce ölen dedesi Mehmet Akın’a 741. 83 TL borç çıkardığını söyledi. Tamamen isim benzerliğinden kaynaklanan yanlışlığın bir türlü düzeltemediğini ifade eden Koyuncu, “Asıl borçlu, Paşa Mahallesi Erali Sokak’ta no 29’da ikamet eden 11804151 nolu abone Muris Mehmet Akın adlı şahıs. 2014’ün sekizinci ayından buyana ödenmeyen borç 01.09 2014- 28. 06. 2018 tarihleri arasında takibe alınarak hakkında yasal işlem başlatılmış” dedi.

“Yanlışlık düzeltilsin”

Toplam 3 buçuk yılı kapsayan su bedelinin icra müdürlüğü kanalıyla ölen dedesinin üç varisinden istendiğini belirten Koyuncu, “Hayatı boyunca yaşadığı Eğridere köyü, Ovacık yaylasından Tire’ye bile inmeyen rahmetli dedem, hiçbir şekilde su abonesi olmadığı gibi, ihtiyacı olan suyu doğal yollardan arık kanallarıyla dağdan karşılıyormuş. Öleli belki 60-70 yıl oluyor. Bize ulaşan belgede, dedemin varisleri annem Huriye Koyuncu, teyzem Sabriye Akın ve rahmetli dayımın oğlu Mehmet Akın’dan bu para isteniyor. İZSU’ya gidip bir hata olduğunu söylediğimde, beni “Borçlunun TC no’su aynı” diye terslediler. Belli ki bir hata var ve bu hata düzeltilsin. Benim ve ailemin söz konusu adresle hiçbir alakası yok. Olduğunu iddia ediyorlarsa da söz konusu evin tapusunu bana versinler ben de su borcunu ödeyeyim” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yok, artık…,
Yorumlar
Haber Yazılımı